Zadzwoń +48 22 503 74 72
Znajdź nas:

Usuwanie zmarszczek

Co łączy ze sobą czas, słońce, mimikę i sen? Ich szkodliwy wpływ na skórę. Cera ma bardzo wielu wrogów. Promienie słoneczne ograniczają produkcję kolagenu, mimika powoduje chociażby kurze łapki. Im jesteśmy starsi, tym bardziej w skórze ubywa kwasu hialuronowego, przez co nawet ułożenie głowy na poduszce modyfikuje nasz wygląd.
Korekcja zmarszczek jest jak najbardziej możliwa, trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób walczyć z konkretnymi rodzajami pojawiających się na twarzy niedoskonałości. W gabinecie medycyny estetycznej FaceMed do zabiegów usuwania zmarszczek stosujemy botoks i kwas hialuronowy, dobierając preparat do rodzaju ubytku. Warunkiem do wykonania jakiegokolwiek zabiegu mającego na celu usunięcie zmarszczek jest pełnoletniość.

Co lepsze na zmarszczki – botoks czy kwas?

Na pytanie, który z zabiegów jest lepszy na zmarszczki, czy botoks czy zastrzyki z kwasem hialuronowym, odpowiemy przewrotnie, że oba. Faktycznie najlepszy efekt daje połączenie obu zabiegów, ponieważ obie substancje w inny sposób działają na skórę. Kwas hialuronowy to naturalny, obecny w skórze związek, który tracimy z wiekiem. Wstrzykując go, uzupełniamy jego braki. Ponieważ zaś ma konsystencję żelu, możemy go dodatkowo ukształtować. Z kolei botoks paraliżuje mięśnie, dlatego nie jest skutecznym preparatem na zmiany powstałe w wyniku starzenia. Działa za to na zmarszczki mimiczne, takie jak kurze łapki i płytkie bruzdy na czole. Zalecany jest też palaczom, u których powstają zmarszczki mimiczne nad górną wargą ust.

Jeśli nie botoks lub kwas, to co?

Efekt rozświetlonej i gładkiej skóry możemy uzyskać także decydując się na zabieg nazywany mezoterapią igłową. Przebiega on w podobny sposób, jak zastrzyki z botoksem lub kwasem hialuronowym, natomiast jedną z różnic stanowi podany do skóry preparat. Mogą to być koktajle witaminowe lub bogatopłytkowe osocze. Preparat dobierany jest do problemu, który sprowadza do nas pacjenta.