Zadzwoń +48 22 503 74 72
Znajdź nas:

Powiększanie ust

Wystarczy pomyśleć o tym, ile razy dziennie uśmiechamy się, mówimy lub jemy, aby zrozumieć, jak potężną pracę wykonują mięśnie ust. Skóra ust jest przy tym bardzo delikatna i stosunkowo szybko – nawet około 30. roku życia – zaczyna się zmieniać. Z utratą objętości czy osłabieniem kolorytu można sobie poradzić, korzystając z możliwości medycyny estetycznej i fundując sobie zabieg powiększania ust.

Kilka słów o zbiegu powiększania ust

Powiększanie ust to zabieg, który spowodował prawdziwą rewolucję medycyny estetycznej. Od lat cieszy się ogromnym powodzeniem wśród pacjentów naszego gabinetu na Żoliborzu. W pełni rozumiemy niesłabnące zainteresowanie jego ofertą, ponieważ wypełnienie ust daje wręcz spektakularny efekt. Lekko powiększone usta pozostają nadal naturalne, natomiast powodują duże zmiany w wyglądzie twarzy, działając na jej korzyść. Szczególnie dobrego rezultatu mogą spodziewać się po zabiegu pacjenci, którzy mają usta wąskie i niesymetryczne.

Jak przebiega zabieg?

Wbrew powszechnemu mniemaniu botoks nie nadaje się do powiększenia ust, ponieważ powoduje odrętwienie mięśni. Wstrzykujemy botoks na okolice oczu, m.in. w miejscach występowania kurzych łapek i lwiej zmarszczki. Natomiast usta wypełniamy usieciowanym kwasem hialuronowym, który przyswaja występującą w skórze wodę, przez co wielokrotnie zwiększa swoją objętość. Zabieg można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym, smarując ostrzykiwane miejsce kremem Emla. Substancja wprowadza jest za pomocą cienkiej igły, po iniekcji lekarz masuje i delikatnie ugniata wargi, rozprowadzając żel i modelując kształt ust.

Co z rezultatami zabiegu?

Pierwsze rezultaty powiększenia ust kwasem widoczne są zaraz po zabiegu. Jednak z uwagi na dużą higroskopijność, preparat zwiększa swoją objętość pod skórą jeszcze przez okres dwóch tygodni po wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Po ich upływie można zobaczyć w lustrze ostateczny kształt i wielkość ust. Wargi są pełniejsze i jędrniejsze, a także lepiej nawilżone. Poprawiona jest także ich barwa – odcinają się one wyraźniej od skóry. Powiększenie ust przyczynia się również do spłycenia zmarszczek wokół nich.

Czego spodziewać się zaraz po zabiegu?

Bezpośrednio po powiększaniu usta mogą być zaczerwienione i spuchnięte. Pod palcami możemy wyczuć stwardnienia wywołane obrzękiem. Czasami pojawiają się także niewielkie siniaki w miejscu wkłucia igły. W celu zwiększenia komfortu sugerujemy maści łagodzące, a także kremy z arniką przyspieszającą wchłanianie się krwiaków. Powyższe dolegliwości mijają po upływie kilku dni.

Jak długo utrzyma się efekt?

W zależności od indywidualnych cech – nawyków, wieku, kondycji, stosowanych używek – powiększenie ust kwasem hialuronowymmoże utrzymać się od trzech do pięciu miesięcy. Niezmiernie ważne jest ograniczenie, a najlepiej całkowita rezygnacja z palenia papierosów. Nikotyna ma negatywny wpływ na kwas hialuronowy i sprawia, że rozkłada się on w bardzo szybkim tempie. Ważna jest również pielęgnacja. Dobrym pomysłem jest sięgniecie po kremy nawilżające i pomadki z filtrami przeciwsłonecznymi. Warto przyjmować też preparaty z witaminami C i E oraz koenzymem Q10, który wpływa na regenerację komórek.

Dla kogo powiększanie ust?

Wąskie usta o rozmytych konturach, usta o nierównym profilu, duża różnica pomiędzy wielkością dolnej i górnej wargi, to powody, dla których warto zastanowić się nad zabiegiem. Pamiętajmy, że wypełnienie kwasem hialuronowym może być zabiegiem korekcyjnym, który w subtelny sposób nada ustom lepszy kształt i koloryt. Nie trzeba znacznie zwiększać ich objętości, aby zmieniły ogólny wyraz twarzy na lepsze.

Przeciwwskazania

Zabiegu powiększania ust nie przeprowadza się u kobiet w ciąży i karmiących, a także u osób niepełnoletnich. Przeciwwskazaniami są także trądzik oraz widoczna na ustach opryszczka. Również alergia na którykolwiek składnik preparatu wyklucza przeprowadzenie zabiegu.