Zadzwoń +48 22 503 74 72
Znajdź nas:

Lifting wolumetryczny

Zapadnięte policzki, pozbawiona jędrności skóra, skierowane w dół kąciki ust – z takimi problemami zmagają się, wbrew pozorom, nie tylko osoby w średnim wieku. Choć utrata objętości twarzy wiąże się przede wszystkim ze zmniejszeniem w miarę upływu lat ilości wiązań kolagenowych i kwasu hialuronowego, to asymetrie i zmęczony wygląd może dotyczyć także ludzi młodych. Rozwiązaniem dla jednych i drugich jest lifting wolumetrycznyzabieg modelowania twarzy, który pozwala uniknąć skalpela.

Na czym polega wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy jest modelowaniem jej rysów poprzez wstrzykiwanie kwasu hialuronowego lub preparatów z jego przewagą w składzie. Kwas hialuronowy to naturalny wypełniacz, który zwiększa objętość tkanki miękkiej i w ten sposób uzupełnia ubytki w coraz bardziej zapadniętej z wiekiem skórze. Używane do liftingu wolumetrycznego preparaty na bazie kwasu wprowadzane są w okolice kości policzkowych, żuchwy, podbródka oraz skroni. Podniesiona w tych miejscach skóra powoduje, że twarz wygląda na pełniejszą i młodszą niż przed zabiegiem.

Kwas hialuronowy ma postać żelu, a dodatki w składzie preparatu, czyli stymulatory kolagenu jeszcze bardziej go zagęszczają. Dzięki jego plastycznej postaci można kształtować preparat już po wstrzyknięciu w skórę i w ten sposób nadać twarzy pożądany kształt i symetrię. Lekarz medycyny estetycznej modeluje ostrzykiwane miejsce poprzez delikatny masaż. Ponieważ kwas hialuronowy jest wysoce higroskopijny, szybko zaczyna nabierać objętości – można więc wyczuć, że się powiększa i wypełnia przestrzeń pod skórą.

Komu polecamy lifting wolumetryczny twarzy?

Z utratą objętości twarzy zmagają się osoby około pięćdziesiątego roku życia, ponieważ skóra w tym wieku ma już poważny problem z produkcją wystarczającej ilości kolagenu. Pozbawiona tworzonego przez kwas rusztowania, nie jest w stanie opierać się grawitacji ani działaniu mięśni, co prowadzi do odwrócenia tak zwanego trójkąta młodości. Ciężar przenosi się z kości policzkowych w dół, twarz robi się ociężała i traci naturalne kontury.

Lifting wolumetryczny twarzy pozwala wypełnić policzki, unieść kąciki ust czy zretuszować tak zwaną „dolinę łez”. Kwas znajduje sobie miejsce w przestrzeni międzykomórkowej, w ten sposób podtrzymując obecne w składzie skóry budulce – kolagen i elastynę. Po zabiegu dochodzi także do ich namnożenia, przez co skóra odzyskuje swoją jędrność i młody wygląd.

Ale medycyna estetyczna pomaga nie tylko osobom w średnim wieku. Lifting wolumetryczny pozwala na modyfikację asymetrii, a także w przypadkach, gdy kontury twarzy zmieniają się pod wpływem wahań wagi ciała. Zabieg pozwoli także na wymodelowanie profilu. W czasie konsultacji razem z lekarzem ustala się, gdzie tkwi przyczyna problemu. Mogą to być różnice w objętości policzków czy w kształcie kości policzkowej. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego niweluje różnice i pozwala wymodelować twarz tak, by miała ona harmonijny owal.

Reakcja skóry na zabieg

Preparat z kwasem hialuronowym ma zdolność pochłaniania wody, czyli zmienia swoją objętość, co też trwa do około 3 tygodni po jego aplikacji w skórę. Dopiero po tym czasie można zobaczyć pełen efekt wypełnienia. Ponieważ lifting wykonywany jest jako zastrzyk, tuż po zabiegu na skórze może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie. Znikają one najpóźniej po kilku dniach.

Jak długo utrzymuje się efekt

Kwas hialuronowy jest substancją, którą organizm z czasem rozkłada. W zależności od typu zastosowanego preparatu, a także naturalnych predyspozycji, wypełnienie utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy. By cieszyć się rezultatami liftingu wolumetrycznego jak najdłużej, warto przed nim zdecydować się na zabieg botoksem, który zredukuje zmarszczki mimiczne. Należy także koniecznie zrezygnować z palenia papierosów – tytoń znacząco przyspiesza rozkład kwasu hialuronowego.